U-7

2024.07.01, 07:12 Labdarúgás
2023-2024-es szezon értékelés.

A 2023/2024-es idény 2. félévi edzéseit 2024. január 9-én kezdtük el. A foglalkozásokon 18-20 fővel dolgoztunk, de volt bővebb létszám is. Az edzéseken-ahogy eddig is-továbbra is fontosnak tartottuk a játék megszerettetését, a pozitív dolgok erősítését, az alapvető mozgáskultúra kialakítását és a technikai alapok oktatását játékokon keresztül. A játékban fejleszthetjük a gyerekek ügyességét, fizikai képességét, élettani funkcióit és fontos képesség-és személyiségbeli tulajdonságait. A játék izgalmában a gyerekek megmutatják a valódi személyiségüket, ezért nagyon sok szerep-, szimbólum-, gyakorló-és kisjáték szerepelt az edzéseken. Kiemelt feladatnak tartottuk a gyermekek mozgásigényeinek kielégítését, az utánzó képesség és a labdaérzékelés fejlesztését, az állandó sikerélmény biztosítását. Nem maradhatott el az állandó motiváció és a dicséret sem. A téli termi foglalkozások nagy szervezést igényeltek, hiszen kis helyen 16-22 fővel kellett dolgoznunk. Alig vártuk, hogy végre kimehessünk a szabadba, az ASE főpályára, ahol nagyszerű körülmények között edzhettünk.  A tavaszi Bozsik tornákon is nagy létszámmal és jó játékkal képviseltük egyesületünket. A IX. Blatt Pál Emléktornán- nagyon erős mezőnyben- a 3. helyet szereztük meg. A Déli -Régió Gyermekligában nagyon színvonalas mérkőzéseket játszottak a gyerekek, ahol az eddig tanultakat ( felállás, párharc, cselek, stb.) kiválóan alkalmazták. A szezon végén kis focistáink a képzeletbeli dobogó 2. fokára állhattak.  Június 1-én Kalocsán, a Szusza Kupán vettünk részt, ahol szintén ezüst érmet szereztek a fiúk. Egyik szemünk sír, a másik nevet, hogy sok ügyes kisgyereket adunk fel U8-ba. Reméljük, hogy ősztől is sokan választanak minket. Célunk-edzéseken,  tornákon- a labdarúgás népszerűsítése, a  játék megszerettetése. Végül-de nem utolsó sorban-köszönet az Atomerőmű Sportegyesületnek a kiváló feltételek biztosításáért.

Edző: Klopcsikné S. Mária

 

Január második hetében kezdtük az edzéseket.

Az edzéslátogatottság a második félévben is nagyon jó volt. Megrendeztük az idei évben a jubileumi X. Blatt Pál emléktornát ahol olyan neves csapatokkal játszottunk, mint az UTE, Fehérvár FC, Paksi FC. Sajnos több teremtorna nem segítette a fejlődésünket. Február utolsó hetében, már az ASE sporttelepen készültünk, hiszen az időjárás kegyes volt hozzánk. Itt szeretném megjegyezni, hogy a tavasz folyamán nem maradt el edzés a rossz időjárás miatt. Sajnos továbbra is probléma a termi edzés. Egy fakkban edzünk húsz gyerekkel. Erre jó lenne, ha a későbbiekben találnánk megoldást. A Bozsik tornán minden alkalommal három csapattal vettünk részt, itt kiemelkedtünk a mezőnyből, próbáltunk olyan játékosokat játszatni, akik fiatalabbak, és a Déli-Régió Gyerekligában még esetleg nem tudnak játszani. A Déli-Régió Gyerekligában a nyolc fordulót játszottunk. Hét, nyolc gyermekkel szerepeltünk, öröm volt nézni, amit edzésen gyakorolunk azt a pályán az ellenfelekkel szemben meg tudjuk valósítani. Gondolok itt a felállási formára, labda kihozatalokra, cselekre lövésekre, passzokra. Sokat gyakoroltuk az 1v1, 2v1 elleni játékot. Az utolsó fordulóban szépen csillogott az ezüst érem. De ami ennél is fontosabb, hogy a gyerekek nagyon boldogok voltak. Tizennégy gyermeket adunk fel az U8-as korosztályban. Tavaly ilyenkor azt írtam, hogy egy rendkívül tehetséges korosztályt adunk fel, most az idei évben is egy remek gárdát adunk át kollegáinknak. Köszönjük  a szülök egész éves támogatását, kolleganőmnek, Marikának az egész éves munkát, immáron kilencedik éve dolgozunk együtt. Egyesületünknek az egész éves teljesítményt. Júliusban folytatjuk tovább a jó hangulatú munkát, hiszen ebben a korosztályban ez a legfontosabb.

 

Edző: Reichert Szabolcs

 


ADÓ 1%bezár

Támogassa adója 1 százalékával az Atomerőmű Sportegyesület fiataljait!

Atomerőmű Sportegyesület
Atomerőmű Sportegyesület Paks
Adószám: 19952259-2-17

Szakosztályaink által létrehozott alapítványok:

Atomerőmű Sportegyesület Kajak-kenu Szakosztály
Sporttal a Jövőért Alapítvány
Adószám: 18850831-1-17

Atomerőmű Sportegyesület Judo Szakosztály
Gyermek- és Diák Judoért Alapítvány
Adószám: 18860926-1-17

Atomerőmű Sportegyesület Női kosárlabda
Paksi Kosársuli Alapítvány
Adószám: 18858949-1-17

ADÓ
1%