A második félidőben kiteljesedett a játékunk.

Szeged: Woolridge 16, Locke 13/6, Cohill 3, Bognár 8, Lake 21
Csere: Mucza 6, Zsíros 3/3, Balogh 11

Paks: Ihring 13, Clarance 24/3, Géringer -, Nicholson 20/3, Knwoles 6
Csere: Dorogi 10, Kékesi 2, Pajor -, Kucsora -, Eilingsfeld 7/3, Sövegjártó 8/6, Wooten 6

Knowles ütötte el a labdát a feldobásnál, az akciónkat azonban nem tudtuk kosárral befejezni, a túloldalon viszont Balogh büntetőzött, majd pár akcióval később Cohill állhatott szintén a vonalhoz két dobás erejéig. (0-4) Az első pontjainkat Ihring szerezte meg, Lake és Cohill azonnal tudtak válaszolni erre a túloldalon. A döcögős kezdés után belendültünk, sorban jöttek a szebbnél-szebb akciók, azonban a Szeged sem hagyta magát, Lake megállíthatatlan volt a palánk alatt. (20-20)

10-4-es szegedi rohammal indult a második etap, körülményesek, lassúak és pontatlanok voltunk, a festéken belül pedig a védekezésünk könnyen kijátszható volt, időt kért Krasovec mester. (30-24) Dorogi két kettesével folytatódott az összecsapás, majd Balogh talált ismételten be, ezt Dorogi újabb ziccere, majd Clarance két pontja követte, kiegyenlítettünk. (32-32) Woolridge és Locke rázták meg magukat a negyed hajrájában, nálunk Clarance és Nicholson termelték a pontokat, az utolsó percre fordulva már csak 1 ponttal voltunk lemaradva, időkérés következett. Locke triplája lecsorgott, Nicholson kettese azonban ült, az utolsó támadásba még egy Nicholson büntető és ziccer is belefért, így 43-47-es állással mehettünk a nagyszünetre.

Eilingsfeld duplájával indult a harmadik 10 perc, majd Woolridge találata után Mucza neve mellé jegyezhettünk négy pontot. Clarance és Nicholson tartották a „lelket” a csapatban, miközben a Szeged gyakorlatilag üres helyzetekből szerzett kosarakat. Nicholson hárompontosa a lehető legjobbkor jött, 55-64-es állásnál ismét a hazai gárda kért időt. Sokat hibáztak a szegediek, üres hármasok maradtak ki, kulcsszituációkban adták el a labdákat, mi pedig fontos pontokat szereztünk a túloldalon. (59-73) Végül a Szedeák 10 pontra zárkózott a záró felvonás előtt.

Woolridge talált be a negyed elején, erre Sövegjártó, Nicholson és Eilingsfeld is tudott válaszolni, a láthatóan fáradó és dekoncentrált Szeged egyre rosszabbul játszott. (65-81) Innen már nem adtuk ki a győzelmet a kezünk közül, fontos sikert arattunk a play-out nyitányán. (81-96)