A Sopron ellen sem jött össze a győzelem

Sopron: Nichols 21/6, Meszlényi 3/3, Griffin 21/12, Banyard 15, Da Silva 4/3
Csere: Fazekas -, Archibald 16/3, Sitku 4, Csendes 3/3, Molnár M. 2

ASE: Govens 15/9, White 19, Radics 5/3, Woods 20/3, Wright 15/3
Csere: Ihring 9/6, Kovács Ák. 2, Pajor -, Dorogi -

Wright Jr. hárompontosa nyitotta a találkozót, majd Radics Gerzson is betalált a vonalon túlról. Jól kezdtük a mérkőzést, Da Silva hármasa után Radics két büntetője következett, majd Meszlényi vágott be egy trojkát. Hiába volt jó az első pár percünk a hazaiak pillanatok alatt kiegyenlítettek, majd át is vették a vezetést, főként a pazar küldő dobásoknak köszönhetően. Ihring és Woods kosaraival végül vissza tudtunk zárkózni és az első negyedet meg is nyertük. (25-26)

Csendes és Nichols pontjaival indult a második etap, nálunk Woods és Govens eredményes dobásaiknak köszönhetően tudtuk tartani a lépést a Sopronnal. (30-30) Remekül védekeztünk és jól szerveztük a támadásokat is, ráadásul az eredményesség sem maradt el, folyamatosan gyártottuk a pontokat, így a negyed második felére egy viszonylag magabiztosabb előnyt kezdtünk el kidolgozni. Végül a félidő előtt becsúszott pár hiba a mi oldalunkon, ezeket a hazaiak kihasználták és visszajöttek 4 pontra. Az első 20 perc utolsó támadását mi vezényelhettük, de Radics nem talált be, így maradt a 42-46-os eredmény.

Nick Banyard ziccere indította útjára a harmadik negyedet, majd Maliek White remek passzából Woods zsákolt. Két soproni tripla és egy Nichold zsákolás után már 4 pont volt Molnár Marciék előnye, ekkor időt kért Sebastjan Krasovec mester. (52-48) A taktikai megbeszélés után Govens hárompontosával kerültünk közelebb a fehér mezesekhez, de Griffin gondoskodott arról, hogy ez ne maradjon sokáig így. Igazi férfi küzdelem folyt a pályán, a fizikális harcokból a hazai gárda jött ki jobban, a mi oldalunkon White kezdet el gyártani a szebbnél-szebb kosarakat. Egy dolog biztos volt szombat este, szoros és küzdelmes végjátékra számíthattunk. (69-63)

Woods kettese és Govens triplája nyitotta a záró felvonást, egy pontra zárkóztunk fel, ekkor Nichols tempójával, Archibald trojkájával és Banyard zsákolásával bővült a soproni pontok száma, időt kértünk. (76-68) Hatalmas rohanásba kezdtek a hazaiak, igazi erődemonstrációt mutattak be a mérkőzés végéhez közeledve, nehezen tudtuk tartani a lépést velük. (84-75) Percekig nem született találat egyik oldalon sem, majd a véghajrában egy 4-10-es rohanást tudtunk produkálni, amivel 3 pontra jöttünk vissza 43 másoidperccel a végső dudaszó előtt, de ez már kevés volt, a mérkőzést a Sopron nyerte.