Nem sikerült győzelemmel bemutatkoznunk a hazai közönség előtt.

Tippmix Férfi NB I. A-csoport – II. forduló
Atomerőmű SE – Egis Körmend
62 – 80
(19-17, 11-20, 20-20, 12-23)

Mozgalmas vasárnap délután volt az ASE Sporttelepen, 16:20-kor egy új kültéri 3x3-as kosárlabdapályát, a Morgen Court-ot adtuk át, majd az ASE Csarnokban a csapatok bemutatása után Eilingsfeld János és Hermann János vehettek át díjakat, előbbi az ASE Örökös Bajnoka, utóbbi az ASE Örökös Tagja címet kapta meg. A feldobás után Takács Kristóf szerezte a mérkőzés első pontjait, majd Derrick Woods is eredményes volt. Morgan triplájára White válaszolt, sorra érkeztek a pontok mindkét oldalról, az első 3 percben nem hibáztak sokat a csapatok. (10-12) 7-0-ás rohamot tudtunk produkálni, Woods zsákolása után az első időkérés vendég részről érkezett, ami Kocsis Tamáséknak kedvezett jobban, sikerült kizökkenteni minket egy rövid időre a ritmusból, Morgan hárompontosával és Tolbert kettesével pedig ki is egyenlítettek. (17-17) Végül az első negyedet 19-17-re nyertük meg.

2-7-el kezdtek a vendégek a második negyed elején, rossz megoldásokat választottunk, amiket sorra használtak ki Takácsék. Csirke Ferenc időkérése után Keith Wright Jr. 2+1-es akciója volt eredményes, egálra módosítottuk az állást. (24-24) Egy újabb sikeres körmendi roham után Radics pontjaival kezdtük meg a felzárkózást, de nem tudtunk 7 ponton belülre kerülni, a félidőre 30-37-es állással mehettünk.

Három eladott labdával kezdtük a második félidőt, a Körmend hamar elhúzott 12 ponttal, azonban a hátrányunkat Radics, White és Govens kezdték el ledolgozni, a negyed felénél 5 megpróbáltunk közelebb kerülni a piros mezesekhez, de az etap végére elfogyott az energia és a koncentráció, így végül ismét 7 pont volt a két csapat között. (50-57)

Djogo triplája nyitotta a záró etapot, majd Takács faulttal együtt értékesített egy ziccert, az extra pont is meg volt, a Körmend előnye ismét tíz fölött volt. (53-63) Csirke Ferenc időkérése után Wright Jr. talált be, azonban Carter triplája hamar érkezett válaszként a túloldalon. A gyenge dobóteljesítményünk mellett a rengeteg eladott labda is okozhatta a "vesztünket", sokszor a Körmend sokkal koncentráltabban és fizikálisabban játszott, mint mi, az már csak hab volt a tortán, hogy közel 50%-kal dobták a hárompontosokat. Végül 62-80-ra kaptunk ki az első hazai pályás meccsünkön, a következő fordulóban az újonc NKA Pécs csapatához látogatunk el pénteken, a találkozó 19:00-kor kezdődik. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy ennyien kilátogattak a mérkőzésre!