Alba: Pongó 7, Vojvoda 13/6, Smith 8, Fakuade 12/3, Omenaka 2
Csere: Laksa 10/6, Lukács N. 8, Stark 8, Szabó Zs. 5, Takács Mi. -.

ASE: Brown 19/9, Frank -, Taylor 8/6, Eilingsfeld 29/6, Goins 6/6
Csere: Brzoja 14/6, Kis R. 4/3, Kovács Á. 3/3, Buljevic 2, Pajor -.

Az Alba Fehérvár kezdhette meg az első támadást a mérkőzésen, viszont jól védekeztünk, 24 másodperc alatt nem tudtak helyzetet kialakítani a hazaiak, a másik oldalon Eilingsfeld János értékesített két pontot. Erre Smith válaszolt, majd Ken Brown volt eredményes egy betörést követően, agresszívan kezdtük a mérkőzést, de az Albának mindenre volt válasza. Taylor,Eilinsgfeld és Brown termleték a pontokat az első 6 percben, gyors, fizikális játék jellemezte a mérkőzés ezen periódusát. Goins hárompontosával ismét nálunk volt az előny, de Laksa kettese ismét egálra módosította az eredményt. Végül az első etapot az Alba hozta 4 ponttal.

Mislav büntetői és Buljevic kettese után kiegyenlítettünk, Eilingsfeld védőlepattanója után Kovács Ákos a vonal mögül vágott be egy triplát, 0-7-el indítottuk ezt a játékrészt, időt is kért a hazai gárda. A technikai szünet után eladta a labdát az Alba, Eilingsfeld ezt három ponttal büntette, majd Brzoja is betalált. A fehérváriak négy és fél perc kosárcsend után találtak be először. Vojvoda hármasára Brzoja válaszolt, az Alba kezdte el diktálni az iramot, a mi játékunk kicsit belassult, pontatlanok voltunk, Lukács kettese után ismét a hazaiaknál volt az előny, végül a félidőre 42-38-s állással mehettünk.

Taylor triplájával és Eilingsfeld kettesével indult a második félidő, ezzel ismét nálunk volt az előny. Ezt a negyedet is hasonló jó játékkal kezdtük, mint az előzőt, Kis Attila Raul hármasával már 0-11 volt az állás három és fél perc után. (42-49) Az időkérés után két gyors Alba kosár következett, de a hazaiak nem sokáig tudtak kizökkenteni minket a ritmusból, Brown, Taylor, Brzoja majd Eilingsfeld is eredményes volt, ráadásul Brown kettő plusz egyes akciója után az előnyünk 12 pontra duzzadt. (50-62) Sokat hibáztak a fehér mezesek mind támadásban, mind védekezésben, az előnyünket végül a negyed végéig tartani tudtuk. (54-66)

Folytattuk a remek játékot az utolsó felvonás elején is, Vojvodáék nem találták az ellenszert a támadásainkra, jobb dobószázalékkal dolgoztunk (50%-kal értékesítettük a hármasokat), több lepattanót szedtünk és a játék összképében is jobbak voltunk. Hét perc elteltével jött egy kisebb rövidzárlat, ekkor a fejér megyeiek 8 pontra közelítettek meg minket, de Ken Brown gondoskodott arról, hogy ez ne maradjon sokáig így. Eilingsfeld időközben a 27 ponta mellé megszerezte a tizedik lepattanóját is, így a magyar válogatott játékos dupla-duplát ért el a mérkőzésen. Nagyon fontos idegenbeli sikert húztunk be hétfőn Székesfehérváron!