Alba: Somogyi 15/6, Pongó 12/6, De Cosey 15/3, Ford 8, Philmore 9/3
Csere: Vojvoda 16/3, Szabó Zs. 7, Takács Mi. 2.

ASE: Edwin 10/3, Pajor -, Grubor 4, Eilingsfeld 22/6, Atkinson 13
Csere: Buckingham 12/3, Kovács Á. 10/3, Taiwo 5.

Könnyű és gyors Pongó kosárral indult a találkozó, ezt két sikertelen ASE támadás követte, majd Philmore triplázott. Dekoncentráltan kezdtük a mérkőzést, Ford kettese után már 7-0 volt az állás, az első négy támadásunkból nem tudtunk betalálni. Végül a három perces kosárcsendünket Deon Edwin törte meg egy ziccerrel, ezután Somogyi triplázott, amire Atkinson Jr. válaszolt. Eilinsgfeld tempójával és Kovács ziccerével folytattuk a pontgyártást, hamar ledolgoztuk a hátrányunkat. (10-8) Sorra érkeztek a pontok mindkét oldalon, az Alba viszont nagyjából tartani tudta a 4-5 pontos előnyét. Taiwo zseniális passzát követően Eilingsfeld lépett be a gyűrű alá és értékesített két pontot, majd Buckingham és eredményes volt, a negyed utolsó percére így egállal fordulhattunk. (17-17) Pongó és Vojvoda kosaraira már nem jött válasz a mi oldalunkon, így az első negyedet 21-17-es eredménnyel zártuk.

Nem működtek a kinti dobásaink, az első 13 perc után 0/6 volt a mutatónk. Decosey két kosarát követően ismét 5 ponttal lógott meg a hazai gárda, időt kért Csirke Ferenc. Taiwo zsákolása követte a taktikai megbeszélést, Philmore azonban hamar válaszolt erre. Az első triplánkat Buckingham értékesítette anegyed felénél, ez nagyon kellett ahhoz, hogy látótávolságon belül tudjunk maradni. Becsúsztak a hibák folyamatosan a folytatásban, gyenge védekezés és eladott labdák után Pongó tripláját követően 10 pontra nőtt az Alba előnye. (39-29) Mínusz 12-nél Eilingsfeld triplája tartotta a csapatban a lelket, ezt Deon Edwin büntetője, majd Kovács Ákos hármasa követte. (41-36) Egy perc alatt négy pontot kaptunk az Albától, ezzel a félidő eredménye is megszületett: 45 – 36

Somogyi 2+1-es akciójával indult a második félidő, Eilingsfeld válasza hamar jött, Decosey viszont triplával köszönt be. Nem működött jól a játékunk a folytatásban, sok hiba csúszott be, ezeket rendre kihasználták Vojvodáék, így a negyed felére 13 pontra nőtt az előnyük, időt kért Csirke Ferenc. (57-44) Teljesen szétestünk, az Alba agresszív védekezésével nem tudtunk mit kezdeni, támadásban pedig nem voltak jó megoldásaink. Kovács Ákos hamar beütötte. Negyedik személyi hibáját is, így az irányítónkat nélkülöznie kellett egy darabig Csikre Ferencnek. Taiwo, Eilingsfeld, Grubor és Buckingham pontjai után visszajöttünk 5 pontra. (63-58)

Teljesen nyílttá vált a találkozó a folytatásban, Eilingsfeld és Atkinson Jr. kosarai után 1 pontra zárkóztunk fel. Két gyors fehérvári kosár érkezett, időt kértünk. (67-62) Jonesy duplájával folytattuk, ezután érkeztek a pontok mindkét oldalon, Vojvoda vonalon túli dobása után azonban isét 6 pontra nőtt a fehér mezesek előnye. Izgalmas végjáték elé nézhettünk, Deon Edwin eladott labdáját egy óriási blokkal javította ki, amiből Buckingham triplázott, majd Kovács Ákos szerzett labdát és értékesített egy ziccert három perccel a vége előtt egy pontra jöttünk fel. (74-73) Pongó triplája csont nélkül hullott a gyűrűbe, azonban a következő támadásunk nem sikerült eredményesen, Decosey bosszúlta ezt meg. (79-73) Egy perccel a vége előtt Edwin adta el a labdát, Somogyi könnyű ziccert szerzett ebből, Edwin azonban triplázni tudott a másik oldalon. 30 másodperc volt vissza a végső dudaszóig és a hátrányunk 5 pont volt, ezt már nem tudtuk ledolgozni. (84-76)