Idegenben elszenvedett vereséggel folytattuk a bajnokságot

A Szolnok magabiztosan nyert a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

Szolnok: Pongó Ma. 12/6, Gilszki 3/3, Barnes 12/3, Williamson 12/6, Szubotics 4
Csere: Gavin 2, Révész 11/3, Rudner 14/12, Durham 7, Lukács 11/3.

Atomerőmű: Edwin 23/3, Frank 3/3, Kovács Ák. 19/3, Grubor 9/9, Atkinson 16
Csere: Taiwo 4, Gulyás 2, Pajor -, Karosi-.

A válogatott szünet után a Tiszaligeti Városi Sportcsarnokban folytattuk az alapszakaszt. A feldobást követően Kovács Ákos kezdhette meg a mérkőzés első támadását, azonban Grubor eladta a labdát. A találkozó első pontjait Atkinson Jr. szerezte egy szép lefordulás utáni ziccerből, erre Pongó válaszolt egy közelivel, majd Frank triplázott. Jó iramban, lendületesen indult az összecsapás. Williamson két gyors palánk alatti kosarával 4 perc elteltével átvették a vezetést a hazaiak, Kovács Ákos azonban közel tartott minket Pongóékhoz. (10-9) A negyed második felében 10 ponttal meg tudott lépni az Olajbányász, a hátrányunkból Kovács Ákos tudott faragni az utolsó másodpercben egy nehéz ziccerrel. (28-19)

Remek triplaszázalékkal dolgoztak a hazaiak, Gilszki és Rudner is betaláltak a második negyed elején, ezzel 4/8 volt a mutatójuk a vonal mögül a fehér mezeseknek. Nem találtuk a ritmust a második etap elején, két egymást követő támadásban is eladtuk a labdát, Csirke Ferenc Lukács Norbert triplája után, 37-23-as állásnál kért időt. Edwin és Grubor pontjaival a negyed második felének az elején kezdtük meg a felzárkózást, Pongó azonban két újabb hármassal gondoskodott arról, hogy a két csapat közti különbség ne csökkenjen tovább. Teljesen szétestünk a folytatásban, folyamatos rossz megoldások, dekoncentráció jellemezte a csapatot, nem tudtuk tartani a különbséget, vagy érdemben faragni abból. Végül az utolsó percben Kovács Ákos saroktriplájával és Atkinson Jr. két sikeres büntetőjével visszajöttünk 10 pontra. (47-37)

Williamson triplájával nyitottuk a második félidőt, majd ismét az amerikai légiós volt eredményes a festékből. Grubor és Edwin kosaraival be tudtunk nézni 10 ponton belülre, ekkor azonban Barnes 2+1-es akcióval volt eredményes. Folytatta a pontosabb játékot a Szolnok, szinte minden hibánkra volt válasza Lukácséknak, Rudner triplája után időt kért Csirke Ferenc vezetőedző. (66-49) A technikai megbeszélés után jobban összpontosítottunk és a 17 pontos hátrányunkból villámgyorsan lefaragtunk 6 pontot, de Potocnik tanitványai nem hagyták magukat, az utolsó negyedre 12 pontos előnnyel fordulhattak. (69-57)

Az utolsó felvonás elején mindkét csapat gyártotta a pontokat, a hátrányunkból azonban nem tudtunk faragni. Két perccel a végső dudaszó előtt még vissza tudtunk jönni 9 pontra, de már nem votl meg az erő a csapatban a fordításhoz, Edwin, Kovács és Atkinson Jr. 10 pont feletti teljesítménye is kevés volt a győzelemhez.