Apa, kezdődik...

2022.05.04, 11:59 Kajak-kenu
Az elmúlt hétvégéken beindult a kajak-kenus versenyszezon- mindhárom eseményről került Paksra arany, az egyik, Kiszli Vandáé Világjátékok indulást is ér.

A kaposvári Deseda-tavon, ami az idei Marathon Challenge első állomása volt, rendezték április utolsó hétvégéjén a maratoni válogatót. Kiszli Vanda egy hármas bollyal haladt az élen, aminek az utolsó egyenesében egy síkvízi versenyzőt, Csikós Zsókát is sikerült lehajráznia: ezzel kijutott a négyévente megrendezett nem olimpiai számok Világjátékára!

„Nem tudom eldönteni, hogy ezt a válogatót volt nehezebb megnyerni vagy a tavalyi vb-t: talán a sok stressz miatt ezt a válogatót mondanám. De túl vagyok rajta és nagyon örülök, hogy jól sikerült. Volt egy kis csetepaté az ötödik beszállásnál, kicsit meg is ijedtem, hogy egy síkvizest kell lefiniselnem az utolsó kis körben, de csak a dolgomra koncentráltam. Remélem a Világjátékokon is a maximumot tudom majd hozni.”- mondta Örökös Bajnokunk. Ugyanezen a hétvégén rendezték az Újpesti-öbölben a 30 éves Hídépítő-Kupát, ami nagy tumultust, kemény befutókat és a kisbusznyi ASE-s csapattól Pálfalvi Viktor arany-, Frast Medárd ezüstéremmel zárta a 15 éves kenusok futamát. A többiek is nagyot mentek, ám ezúttal a dobogó nem lett meg.

A versenyek sorát a ráckevei Senki-sziget Kupa nyitotta, ahová egy maroknyi 12-14 éves ment, és mindenki szépen letudta a versenytávot és megismerkedett a hajdani Honvéd edzéshelyszínével.

Legközelebb május 15-én, vasárnap megyünk versenyezni, Tolnára.

Világjátékok Válogató, Vígh Sándor Emlékverseny – Marathon Challenge I. állomás, Kaposvár, 2022. 04. 30-05.01.

K1 Női Felnőtt 26 km – Marathon Challenge Döntő I.